Wynajęcie samochodu może być konieczne w wielu różnych sytuacjach. Czy Twój własny samochód jest w naprawie? Wybierasz się w podróż służbową lub na wakacje z grupą przyjaciół? Czy chcesz przed zakupem wypróbować model, który Ci się podoba? Bez względu na motywy, jakimi się kierujesz, nasza wypożyczalnia jest zawsze gotowa zapewnić Ci markę i model samochodu niezbędne do komfortowej jazdy. Pozostaje tylko zrozumieć najpopularniejsze pytania, które mogą się pojawić w tym procesie.

Czy potrzebna jest umowa?

Zdecydowanie tak! Zawsze zawieraj umowę z wypożyczalnią, ponieważ stanowi ona gwarancję bezpieczeństwa i nienaruszalności środków zablokowanych na koncie jako depozyt. Jeśli firma, z którą masz do czynienia, preferuje umowy ustne, powinieneś poszukać alternatywy.

Szybkość przetwarzania

Większość rzetelnych wypożyczalni samochodów stara się maksymalnie skrócić i uprościć ten proces. Możesz zgodzić się z tym, że nie chcesz spędzać godzin swojego cennego czasu na załatwianiu formalności. I tak na przykład firma umożliwia wzięcie samochodu w leasing w ciągu zaledwie pół godziny. Wystarczy paszport i prawo jazdy. Kierownik szybko załatwi formalności, a Ty możesz prowadzić własny samochód.

Usługi wynajmu długoterminowego

Wynająłeś samochód i… byłeś zadowolony z modelu. Możesz przedłużyć go o kolejny miesiąc lub sześć miesięcy. Zapytaj, czy wypożyczalnia oferuje możliwość zamiany wynajmu krótkoterminowego na długoterminowy. Na stronie można wypożyczyć samochód zarówno na kilka godzin, jak i na kilka miesięcy.

Wyposażenie dodatkowe

Jeśli podróżujesz z małym dzieckiem, pamiętaj, aby zadbać o jego bezpieczeństwo. Dobra firma zawsze oferuje swoim klientom dodatkowe opcje, np. fotelik samochodowy, system nawigacji, Wi-Fi itp.

Czy można skorzystać z usług zawodowego kierowcy?

Istnieją sytuacje, w których nie można samodzielnie prowadzić samochodu. W takich przypadkach najlepiej jest zarezerwować szofera. Szofer doskonale zna miasto, nie zgubi się w korkach i dowiezie Cię do celu na czas. Czasami wynajem samochodu z kierowcą jest wybawieniem dla zapracowanych ludzi, którzy są zbyt zajęci, aby dostać się z punktu A do punktu B.

Dostawa do miejsca przeznaczenia

Jeśli nie masz możliwości odebrania pojazdu na stacji wynajmu, może on zostać dostarczony w wyznaczone miejsce. Może to być biuro, dom, lotnisko lub stacja kolejowa. Dobra firma zawsze wychodzi naprzeciw klientowi w połowie drogi i dostarcza samochód do miejsca, w którym klient może go odebrać w dogodnym dla siebie momencie.