Bądź na bieżąco z najnowszymi nowinkami ze świata motoryzacji. Również w samochodach rodzinnych wiele się zmienia wraz z rozwojem technologii. Audi teraz wyspecjalizowało się w samochodach dostosowanych do podróżowania po mieście. Zobacz razem z nami co proponuje samochód Audi Urbansphere Concept. Zobacz o co chodzi w najnowszej platformie technologicznej PPE oraz jak radzi sobie omawiany samochód z dwoma silnikami.

Do podstawowych informacji, które wyróżniają omawiany model auta należą długość 5,51m, szerokość 2,01m oraz wysokość 1,78m wraz z rozstawem osi 3,4m.

Wyobraź sobie, że z poziomu samochodu robisz zakupy a nawet rezerwujesz sobie miejsce w restauracji. Następnie zabierasz swoją ukochaną na randkę, a ona wygodnie siedzi sobie na tylnych siedzeniach i miło spędza czas korzystając z OLED. Tak przygotowana podróż zapewnia ją o komforcie spędzanych chwil z tobą.

Premium Platform Electric czyli w skrócie PPE jest wbudowany w Audi Urbansphere Concept. Ten rodzaj systemu pasuje tylko do układów napędowych zasilanych przez akumulatory. Magazyn energii w takim systemie wynosi ok. 120 kWh. Jako, że Audi jest wyposażony w dwa silniki, to jego łączna moc wyjściowa wynosi 295 kW, a moment obrotowy 690 Nm.

Miasto wyposażone w stacje szybkiego ładowania są idealnym rozwiązaniem dla tego auta, które może się ładować mocą 270 kW. W ten sposób czas ładowania wynosi tyle samo co czas tankowania samochodów konwencjonalnych. W praktyce oznacza to, że 10 minut ładowania pozwala przejechać 300 km. A akumulator o pojemności blisko 120 kWh, może naładować się w ciągu 25 minut do wartości 80%. W ten sposób może spełnić normę WLTP i przejechać łącznie 750km.

Napisz nową historię swojego życia z samochodem. Audi Urbansphere Concept ma cztery oddzielne fotele w dwóch rzędach. Tyle siedzenia przeznaczone do relaksu, da się odchylić nawet na 60 stopni, a dodatkowo dodać sobie podnóżki. Pasażerowie mogą korzystać z ekranu OLED, który można odchylić nawet do pionu między rzędami siedzeń.

Źródło: motofakty.