Dacia Jogger to propozycja dla osób, które poszukują nowoczesnego, rodzinnego auta w dobrej cenie. To bardzo wygodny i dobrze wyposażony samochód z zaletami SUVa i przestrzeni typowego kombivana.

Czym wyróżnia się Dacia Jogger?

Tym samochodem powinni zainteresować się przede wszystkim ci klienci, którzy poszukują maksimum praktyczności w rozsądnej cenie. Jogger nawiązuje do aut terenowych, poprzez dolne zderzaki i progi, plastikowe nakładki na nadkolach i ciekwe relingi. Okazuje się, że wystarczy odkręcić kilka śrób i relingi zmienią się w poprzeczki o nośności do 80 kg. To co wyróżnia Joggera to tylne i przednie światła, nawiązujące do stylistyki Volvo. 

Jak wygląda wnętrze Dacia Jogger?

W środku mamy deskę rozdzielczą, która została skopiowana z dobrze znanego modelu Sandero. Jest tutaj całkiem sporo plastikowych elementów, które są odpowiednio spasowane. Ponadto cały pas na środku kokpitu jest tapicerowany. Jeśli chodzi o nowoczesne elementy to Dacia oferuje swoim klientom uruchamianie silnika przyciskiem, automatyczną klimatyzację z wbudowanymi wyświetlaczami oraz system multimedialny z dużym ekranem. Cały system jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Dostępny jest także fabryczny uchwyt do zamontowania smartfona, który został umieszczony w takim miejscu, że nie zasłania pola widzenia. Po sąsiedzku znajduje się także gniazdo USB. Na uwagę zasługuje także funkcja regulowania kolumny kierownicy w dwóch płaszczyznach.

Co jeszcze oferuje Dacia Jogger?

Ważną zaletą jest duży bagażnik o pojemności 700 litrów, który można dodatkowo powiększać dzięki złożeniu tylnych siedzeń. Możliwe jest nawet uzyskanie pojemności kufra o wielkości 2000 litrów, przy zostawieniu tylko dwóch siedzeń. Samochód marki Jogger oferuje dwa rodzaje silników: benzynowy o mocy 110 KM oraz dwypaliwowy silnik 100 KM, który można zasilać gazem albo benzyną. W tym samochodzie średnie zużycie gazu na 100 km według deklaracji producenta wynosi 8 litrów. Silnik zapewnia przyspieszenie o wartości 12,3 sekundy. Samochód Jogger można nabyć już za 82 000 zł i klient otrzymuje wtedy kamerę cofania, automatyczną klimatyzację i duży ekran z nowoczesnym systemem multimedialnym. Natomiast w wersji podstawowej ten samochód można kupić za 70000 zł. Długość samochodu to 4,55 metra a samo wnętrze jest naprawdę przestronne.