Zakup nowego auta czy wymiana motocykla wiąże się zazwyczaj z większymi wydatkami. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na zakup nowego pojazdu za gotówkę. W takiej sytuacje dobrym pomysłem jest skorzystanie z innowacyjnych produktów finansowych m.in. kredytu samochodowego. Oczywiście decyzję o takim zobowiązaniu, warto poprzedzić skuteczną analizą, gdzie wyodrębnione zostaną tak samo wady, jak i zalety.

Poszukiwania dobrej oferty kredytowej na samochód należy zacząć od porównania dostępnych ofert kredytowych w różnych bankach. To bardzo prosty i skuteczny sposób dopasowania najlepszej oferty do naszych potrzeb. Zatem, dlaczego kredyt samochodowy to opcja, z jakiej warto skorzystać?

Kredyt samochodowy – co musisz o nim wiedzieć?

Współcześnie kredyt na samochód to jedno z popularniejszych rozwiązań, które stosowane jest przede wszystkim przez osoby, które nie mogą sobie pozwolić na zakup auta za gotówkę. Celowość zastosowania tego rozwiązania pozwala także na dodatkowe zabezpieczenie w postaci tzw. przedmiotu finansowania, co w rzeczywistości przekłada się na bardzo atrakcyjną ofertę kredytodawców.

Warto podkreślić, że finansowanie udzielane jest tak samo na zakup nowego, jak i używanego pojazdu z rynku wtórnego. Ponadto kredy na samochód może zostać zaciągnięty w banku, albo bezpośrednio w autoryzowanym salonie samochodowym.

Zalety kredytu samochodowego – sprawdź, dlaczego warto!

Kredy samochodowy to popularne rozwiązanie wśród Polaków. Taka forma spłaty samochodu jest nie tylko wygodna, ale i prosta do uzyskania. Dlaczego jeszcze ludzie decydują się na taką formę kredytu?

  • Niższe oprocentowanie, ponieważ banki, które rywalizują na rynku, stwarzają coraz lepsze oferty kredytów, gdzie stopa oprocentowania i prowizja są niezwykle niskie.
  • Niższe koszty kredytu, gdzie dzięki zabezpieczeniom wzięcie samochodu na kredyt jest znacznie tańsze.
  • Samochód używany albo nowe auto, gdzie ze środków, jakie uzyskuje się z kredytu, można także kupić znacznie tańsze auto. Niemniej należy pamiętać, najczęściej wiek maksymalny auta wynosi 12 lat.
  • Okres kredytowania, gdzie spłatę kredytu na samochód można maksymalnie rozłożona dziesięć lat. Oczywiście im dłuższy okres spłaty, tym automatycznie znacznie niższe raty.

Kredyt samochodowy – formalności

Z uwagi, że zakup auta na kredyt to zakup celowy, to pomijając wszelkie standardowe formalności, jakie związane są bezpośrednio z kredytem, trzeba również dopełnić inne. Jedną z formalności jest rejestracja auta, która musi zostać przedstawiona w banku z uwagi, że do czasu spłaty kredytu jest on współwłaścicielem. Niemniej patrząc na bilans korzyści, kredyt samochodowy to świetna opcja na sfinansowanie wymarzonego samochodu.